Naujienos

 Į naujienų sąrašą

2008 m. gruodžio 15 d.

Tailando Karalystės konsulatas skyrė 5000 litų paramą Vilniaus Universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos skyriui. Parama skirta Tailando nacionalinės šventės, Jo Didenybės Tailando Karaliaus Bhumibol Adulyadej 81-ojo gimtadienio proga.

Pasak Vaikų onkohematologijos centro vedėjos Linos Ragelienės, ši suma bus paskirta itin reikalingiems ligoniams brangiems onkologiniams vaistams pirkti. Centro gydytojai dėkojo labdaros teikėjams už dėmesį ir paramą sunkiai sergantiems vaikams.

Kaip pasakojo Onkhematologijos skyrių apžiūrėjusiems svečiams centro vadovė ir gydytojai, Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 100 naujų vaikų onkologinių ligų atvejų. Vilniaus universiteto Vaikų ligoninėje nuolat stacionare gydoma apie 30 pacientų, o per metus čia gydytų pacientų skaičius siekia 1000–1200.

Pagal vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, išgyvenamumą Lietuvos rezultatai atitinka Europos šalių lygį, tačiau dėl ankstyvosios diagnostikos sudėtingumo ir tėvų budrumo stokos dar neretai pasitaiko ir užleistų bei mirties atvejų, apgailestavo doc. L. Ragelienė.