Naujienos

 Į naujienų sąrašą

2008 m. liepos 08 d.

Tailando Karalystės ambasada Danijoje kartu su garbės konsulu Lietuvoje p. Rolandu Valiūnu liepos 6-7 dienomis organizavo renginį „Tailandietiška virtuvė Lietuvai“, kurio metu virtuvės meistrai iš Tailando mokė tradicinės savo šalies virtuvės paslapčių. 

„Nors Tailandas vis dažniau tampa lietuvių atostogų kelionių tikslu, apie šios šalies kultūrą Lietuvoje vis dar žinoma gana nedaug. Kadangi tokios šalies per kelias akimirkas nepristatysi, nutarėme plačiau supažindinti su Tailando Karalystės virtuvės ypatumais ir pristatyti kelis patiekalus. Viliamės, kad ši egzotikos dalelė sukels dar didesnį susidomėjimą Tailandu“,- teigė R. Valiūnas.  

Restorane „La Mamà“ dvi profesionalios virėjos, daugiau nei 30 metų dėstančios Rajamangala technologijos universiteto Maisto ir mitybos fakultete pasidalino patirtimi ruošiant tailandietiškus patiekalus. Lietuviai virėjai ir prisiekę gurmanai buvo mokomi pasigaminti autentiškus tailandietiškus valgius: Phat-Thai (Tailandietiški virti makaronai), Kaeng Khiao Wan Kai (Vištiena žaliajame kari padaže), Tom Yam Gung (Rūgšti krevečių sriuba su citrinžole). Taip pat lietuviams buvo atskleistas daržovių ir vaisių išpjaustymo menas, kuriuo garsėja patiekalų estetiką vertinantys Tailando virėjai. Renginio svečiai ne tik galėjo stebėti kaip sukuriami kulinariniai stebuklai, tačiau galėjo jų ir paragauti. 
 

„Ne veltui tiek daug įvairių šalių tautosakos skiriama valgiui ir dauguma šalių didžiuojasi savo nacionaliniais patiekalais. Manau, kad paragavus meistrų iš Tailando pagamintų patiekalų ir pamačius, ką jie gali padaryti iš įprastų vaisių bei daržovių, atmintyje išliks malonūs prisiminimai apie Tailando atstovus. Ir turės įtakos sprendimams su šia šalimi susipažinti dar išsamiau“ – sakė p. R.Valiūnas.