Naujienos

 Į naujienų sąrašą

2016 m. balandžio 16 d.

Balandžio 14–16 d., Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Tailando Karalystės princesė Maha Chakri Sirindhorn. 61 metų princesė susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo, Vyriausybės nariais.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Tailando karališkosios šeimos narė aptarė Lietuvos ir Tailando ryšių stiprinimą mokslo, švietimo, prekybos srityse ir bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose.

Princesė Maha Chakri Sirindhorn aktyviai dalyvauja labdaringoje veikloje, skatindama švietimą, vaikų ir moterų gerovę, yra UNESCO gerosios valios ambasadorė.

Maha Chakri Sirindhorn yra trečias iš keturių Tailando karaliaus Bhumibolo Adulyadejo ir karalienės Sirikit vaikų, antra eilėje į sostą. Ji studijavo menus ir istoriją, tajų kalbą, dėstė istoriją Chulachomklao karališkojoje karo akademijoje. 1996 metais jai suteiktas generolo laipsnis.

Per oficialų vizitą Lietuvoje Tailando princesė lankėsi Nacionaliniame mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Vilniaus universitete, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, aplankė Trakus ir Kryžių kalną.

Tai pirmasis Tailando karališkosios šeimos nario vizitas mūsų šalyje.