Naujienos

 Į naujienų sąrašą

2014 m. liepos 29 d.

Liepos 28–29 d. Lietuvoje lankėsi Tailando karalystės Prekybos ministerijos Užsienio prekybos departamento delegacija: Importo administracijos ir kilmės sertifikatų skyriaus direktorė Ubol Malila, šio skyriaus darbuotojos Nattavadee Sinvoraphan ir Janthana Chotimunee bei Produktų standartizavimo skyriaus vadovas Kanit Vasiganont. Delegaciją lydėjo Prekybos atašė iš Tailando prekybos skyriaus Varšuvoje Sathaworn Subsoontorn.  

Vizito metu svečiai susitiko su Lietuvos Muitinės departamento atstovais. Susitikimas vyko Vilniaus teritorinės muitinės krovinių poste „Savanoriai“, kur svečiams buvo pristatyti ES muitų teisės aktai ir politika, muitinės formalumų supaprastinimai taikomi įgaliotųjų ekonominių operacijų vykdytojams, aptarti prekių kilmės tikrinimo klausimai ir supažindinta su posto veikla. Svečius priėmė Arūnas Adomėnas, Muitinės departamento Tarptautinių ryšių skyriaus viršininkas ir atsakingi pareigūnai. 

Delegacija taip pat lankėsi Vilniaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmuose. Svečius priėmė Vilniaus PPAR Tarybos narys Mindaugas Rutkauskas, Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ direktorius, bei Vilniaus PPAR tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Jasiukevičiūtė, kuri papasakojo apie prekių kilmės sertifikatų išdavimo bei jų  tikrinimo tvarką. Buvo susitarta, kad iškilus abejonėms dėl kilmės sertifikatų išdavimo teisėtumo, bus galima konsultuotis su Tailando Prekybos misterijos atstovais. M. Rutkauskas aptarė galimybes Tailando įmonėms dalyvauti „Litexpo“ rengiamose parodose, o Lietuvos įmonėms Tailande, tuo prisidedant prie eksporto skatinimo.